Ozdobne kartony - tutorial

Chcąc zachować porządek oraz ładny wygląd domu, mieszkania,  pewne rzeczy musimy poupychać do szaf lub kartonów. Ten wpis będzie o kartonikach. Oczywiście można kupić gotowe ale robiąc je samemu można zrobić wymiar jaki się tylko chce, to samo tyczy się kształtu oraz materiału którym go obszyjemy. Jeśli zrobimy go samemu będzie w 100% taki jaki chcemy bez żadnych kompromisów i jeszcze ta świadomość że zrobiło się go samemu - bezcenne :)
Potrzebne rzeczy:
- karton (ze sklepu po lodach, ciastkach…, z apteki, można poprosić, dadzą bez problemu)
- nożyk do cięcia kartonu
- taśma klejąca lub klej na gorąco
- materiał do obszycia - u mnie jak zwykle z zasobów szafy (uwolniony)

Najpierw ustalamy wymiary, np.:
- wysokość 20cm
- długość 45cm
- szerokość 30cmWycinamy z kartonu każdą ściankę osobno i następnie sklejamy je ze sobą za pomocą taśmy albo jeśli mamy wystarczająco duży karton możemy wycinać całość. Jeśli ktoś woli może pomóc sobie rysunkiem.Łączymy ze sobą 4 ścianki za pomocą taśmy klejącej i mamy karton :)Ponownie korzystamy ze ściągi:


i na jej podstawie wycinamy z materiału ”ubranko” dla kartonu, dodając po ok. 2cm zapasu na szwy. Możemy wyciąć całość lub poszczególne ścianki i potem je pozszywać ze sobą. 

Ja wykorzystałam zasłonę.
Fastrygujemy i zszywamy ze sobą wszystkie krawędzie. Przykładając materiał prawą stroną do prawej.Wywracamy na prawą stronę, sprawdzamy na kartonie czy pasuje.Nadmiar materiału wpuszczamy do wewnątrz kartonu i doklejamy taśmą klejącą bądź klejem na gorąco.GOTOWE :)

Tak samo postępujemy z przykrywką:GOTOWE
PS - Przed przystąpieniem do szycia radzę wyprasować materiał, gotowy ”pokrowiec” na kartonie nie chce się już dać wyprasować :)
PPS - koszt wykonania - 0zł