Duża torba na zakupy - tutorial

Materiał najpierw był zasłoną, następnie był z niego uszyty regał wiszący na buty, jednakże po remoncie przestaliśmy z niego korzystać. Regał miał prawie 2 metry długości więc i półek było sporo a każda półka składała się z podwójnego materiału ponieważ w środek wkładałam usztywnienie. Półek było ok. 15, każda z podwójnego materiału i co tu zrobić z 30 kawałkami - wyrzucić? ... no przecież szkoda :)
Powstała torba na zakupy, duuuża torba.


Potrzebne rzeczy:
- materiał
- nici

Porozpruwałam wszystkie półki:

Pozszywane ze sobą elementy:

Wymiary mojej torby: 72cm szerokość, 53cm wysokość
Właściwie od tego momentu zaczynamy jeśli mamy cały materiał a nie w kawałkach jak ja :)  Wycinamy prostokąt o wymiarach: 74cm na 112cm  (z dodanymi zapasami na szwy)


Składamy cały materiał na pół, w ten sposób na dole nie będzie szycia i torba będzie solidniejsza:Spinamy szpilkami boczki: i przeszywamy: Przeszywamy rogi dołu torby: Ścinamy niepotrzebne kawałki:Wycinamy 2 paski materiału, np. długość 50cm, szerokość 7cm (będą to uchwyty, długość zależy od nas), u mnie poszło hurtowo do kilku toreb naraz. Zakładamy po obu stronach wzdłuż po 0,5cm i następnie na pół, spinamy szpilkami i przeszywamy po obu krawędziach: 


Górę torby podwijamy dwukrotnie na ok. 1,5-2cm: i przeszywamy po obu krawędziach:Na koniec doczepiamy ramiączka i przeszywamy solidnie:PS - torba przydaje się nie tylko na zakupy - ostatnio udało się nam dzięki niej zważyć Mikę :)