Trochę inna ja - spódnica z zasłony

Spódniczka powstała z zasłony a dokładnie z jej lewej strony :)
Wykrój jaki wykorzystałam to Burda Klasyka 2/2013 model 0005A. 
W robieniu zdjęć nie pomagał silny wiatr ale dzięki niemu jest na nich więcej ruchu.
Pas zakryty bluzką, ciężko było coś skompletować żeby go pokazać. Pasek w plenerze puszczony luzem.

Buty na obcasie i elegancki żakiet to trochę inna ja ale oceńcie proszę same :)Zasłona wykorzystana już była tutaj jako podstawka pod dzbanek.
Swoją drogą jej historia jest nieco dłuższa. Kupiona została jako duża zużyta zasłona za 1zł w sh, następnie przerobiłam ją na dwustronną zasłonę z upięciami. Dopiero potem zrobiłam podstawki i tą spódnicę. Czyli będzie miała trzecie życie :)

Potrzebne rzeczy:
- materiał (uwolniona zasłona)
- zamek (uwolniony)
- tasiemka (uwolniona) 

Zasłona:Po skopiowaniu wszystkich elementów wykroju, przykładamy poszczególne części do materiału i wykrawamy.

Dolna część spódnicy.Pas. Aby był grubszy wykroiłam 4 części zamiast 2. Teraz składamy dwie części prawymi stronami do środka i zszywamy górną ściankę.Wywracamy na prawą stronę i przeszywamy blisko górnej krawędzi.Następnie doszywamy do dołu spódnicy.Aby lewa strona wyglądała ładnie (brak owerloka) doszyłam tasiemkę.I przed zszyciem boków zaszyłam szwy tasiemką.Tasiemka znowu przyda się na dół półkola.Przykładamy do krawędzi dołu i przeszywamy.Wywracamy, podkładamy i jeszcze raz przeszywamy, blisko krawędzi. Można to zrobić później ale mi często zdarza się wymyślać jakąś swoją kolejność :)Zszywamy boki spódnicy, składając ją prawą stroną do środka. Pamiętamy o tym aby zostawić miejsce na zamek.

Dopasowujemy i przyszywamy zamek. Niestety pomimo dużej ilości zapasu zamków, kolorystyka ostro mi się zmniejsza ale w dalszym ciągu nie kupuję nowych :)Teraz czas na szlufki i pasek.

Wycinamy paseczki materiału, zakładamy wzdłuż po ok. 0,5cm do środka i następnie na pół. Przeszywamy.


Doszywamy szlufki do spódnicy, 2 z przodu i 2 z tyłu.Wykrawamy pasek o długości naszej talii + zapas na szwy i zawiązanie kokardy. Podwijamy wzdłuż do środka po ok. 1cm następnie składamy na pół i przeszywamy blisko obu krawędzi.GOTOWE

Zdjęcia w plenerze: Dawid Kacmajor