Pokrowiec na obiektyw do aparatu DIY

Tym razem nieco dłużej niż 15 minut ale również nie długo :)
Nadszedł czas aby zadbać o obiektyw. Kawałek materiału, usztywnienie, tasiemka i pokrowiec mamy gotowy. Teraz bez obawy można zabierać go w plener.  Potrzebne rzeczy:
- materiał zewnętrzny 
- materiał podszewkowy (poszwa)
- usztywnienie
- tasiemka

Materiał wierzchni jeszcze przed farbowaniem :) moja ulubiona zasłona ze znikającymi po farbowaniu paskami. Wykańczam ją do ostatniego cm :)Wykrojone wszystkie elementy, od lewej:
- materiał wierzchni
- materiał podszewkowy
- usztywnienie 
- 3 kółeczka to są spody do każdej warstwy Materiał podszewkowy składamy na pół (prawą stroną do środka) i obrzucamy na overlocku lub zszywamy na maszynie dłuższy bok.
Do jednego z boków doczepiamy spód (kółeczko) i przeszywamy. Ja tylko obrzucam:)
Dopasowujemy usztywnienie do obiektywu. Warto zostawić trochę luzu będzie łatwiej wyciągać obiektyw.Usztywnienie składamy w rulon i sklejamy dokładnie bok. Z zewnątrz i wewnątrz.Teraz przyklejamy spód.Usztywnienie wkładamy do naszego podszewkowego "rękawa".Drugą krawędź obrzucamy.Teraz podwijamy i przeszywamy na maszynie. Będzie ciężko więc można zrobić to też ręcznie.Materiał wierzchni składamy na pół tak jak podszewkowy, zszywamy. Następnie doszywamy dno.Z drugiej strony podwijamy krawędź na 1cm i potem znowu na 1cm to będzie nasz tunelik.Przeszywamy po dolnej krawędzi.Wprowadzamy sznureczek, tasiemkę. Na końcu zawiązujemy. Aby tasiemka się nie strzępiła warto końcówkę delikatnie przypalić zapalniczką.GOTOWE

Teraz się trochę pochwalę :)
Ściegiem do celu otrzymało II wyróżnienie w Szyciowy blog roku :) :) :) jestem przeszczęśliwa, nawet nie marzyłam o tym :)
Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie głosy i trzymane kciuki :)

I druga super informacja, jestem w kwietniowej Burdzie :) o tu:A spódniczka tutaj - klik.


Zdjęcia: ja :)